Robotika je hra

V roce 2018 jsme ve spolupráci s GRAMOFONDEM, nadačním fondem GZ Media a ZŠ Řevnice začali pořádat technické kroužky pod názvem Robotika je hra. Děti se pod vedením zkušených lektorů z řad rodičů seznamují se základy fyziky, mechaniky, robotiky a programování.

Jak to probíhá?

Stávající lektoři jsou tělem i duší technici a programátoři. Kroužky vedou s nadšením a bez nároku na honorář, takže se kurzovné může využít na nákup relativně drahého vybavení a ještě něco zbyde na podporu činnosti klubu rodičů. Pokud by někdo další měl zájem se na vedení těchto kroužků podílet, nebo chtěl finančním darem podpořit jejich konání, budeme velmi rádi. Zájemci o spolupráci se mohou ozvat přímo lektorům nebo na klubzsrevnice@gmail.com.

Časový rozpis kroužků v roce 2023/24

Ve školním roce 2023/24 budou probíhat kroužky Robotika je hra A, B, C a D v budově ve Školní ulici (90 minut). Pro děti z druhého stupně bude otevřena dílna D na házené nad dětským hřištěm.

Kroužek je vhodný pro děti od 2. třídy, v roce 2023/24 otevřeme celkem 4 kroužky:

• pro začátečníky A, pondělí 15:30 - 17:00 hod., lektor Milan Beníček
  • pro mírně pokročilé B, pondělí 14:00 - 15:30 hod., lektor Pavel Jisl
  • pro pokročilé C, pondělí 15:30 - 17:00 hod., lektor Petr Čermák
  • pro pokročilé od 6. třídy D, pondělí 16:00 - 17:30 hod. lektor Vojtěch Horný

Pro děti od 6. třídy je možné navštěvovat kroužek D vedený lektorem nebo dílnu, kde se bude s podporou mentorů pracovat na vlastních projektech. Dílna bude fungovat v prostorách areálu Národní házené v Řevnicích, Sportovní 981 a otevřená bude každé pondělí od 15:00 do 17:00 hod (občas do 18:00). Bližší info o dílně na webu dilna.klubzsrevnice.cz

Kroužky i dílna začnou fungovat od pondělí 25. 9. 2023.

Stavíme primárně ze stavebnic Fischertechnik, programujeme micro:bity a občas taky hrajeme Minecraft Education.

Cena kroužku je 2 000 Kč na půl roku (pro členy Klubu ZŠ Řevnice, pro nečleny je cena 2 500 Kč). Získané finance využíváme na nákup vybavení a další náklady spojené s kroužkem. Kurzovné se platí na účet Klubu rodičů 2200861197 / 2010 s VS 1.

Využijte přihlašovací formulář

Zájem o kroužky robotiky je velký a máme bohužel omezenou kapacitu, kterou se snažíme navýšit. Odeslání přihlášky neznamená, že jsme mohli Vaše dítě do kroužku přijmout. Potvrzením o přijetí je zařazení čísla rodiče do WhatsApp informační skupiny ke kroužku, kde sdílíme organizační informace a informace k platbě. Děti, které by se do kroužku nedostaly, evidujeme jako náhradníky a v případě uvolnění místa se ozveme.

zpět na přehled aktivit